Jak zarabia się na ankietach? PORADNIK

 

Jak zwiększyć swoje zarobki?

Przede wszystkim należy zarejestrować się w wielu serwisach oferujących płatne ankiety. Najlepiej zarejestruj się we wszystkich, które podałem na stronie. Aby nie zgubić się w stosie e-maili i danych do logowania załóż osobne konto e-mail np. ankietymoje001@gmail.com. Zapisz się do wszystkich programów na ten e-mail i sprawdzaj skrzynkę regularnie. Prawie we wszystkich panelach płatne ankiety dostajesz e-mailem w formie zaproszenia wraz z linkiem do ich wypełnienia. Jeśli nie będzie sprawdzać poczty to nie będziesz wypełniać ankiet. Jeśli nie będziesz wypełniać to serwis nie będzie przysyłać ci nowych ankiet, czyli twoje możliwości zarabiania się zmniejszają z twojej winy. Po drugie wiele ankiet jest czasowych - masz tylko np. dwa dni na wypełnienie ankiety. Po tym terminie ankieta jest zamykana i niedostępna do wypełnienia.

 

Dlaczego należy podawać prawdziwe dane?

Przy wypłacie zarobionych pieniędzy może nastąpić weryfikacja czy faktycznie to my wypełnialiśmy ankietę. Jest to zabezpieczenie dla serwisów ankietujących, że wypełniają je prawdziwi respondenci, a nie nieistniejący ludzie. Jeśli rejestrujesz się jako Jan Kowalski to twój rachunek PayPal czy konto bankowe powinno należeć do Jana Kowalskiego. Niektóre serwisy wysyłają prezenty, nagrody, bony. Jeśli nie podasz prawdziewego adresu to przesyłka po prostu nie dotrze do Ciebie albo nagrodę dostanie inna osoba. Natomiast jeśli nie zamierzasz wypłacać pieniędzy tylko spróbować jak wygląda wypełnianie ankiet to możesz zarejestrować się na dowolne zmyślone dane. Ważne, że jeśli założysz kilka kont z jednego komputera (sprawdzą adresy IP) to wszystkie zostaną zablokowane. Nie można dublować kont. W skrócie jeden komputer = jedna osoba = jedno konto.

 

Czy będzie można wypełnić każdą ankietę do której dostaniemy zaproszenie?

Nie. Każde badanie ankietowe ma swoją grupę docelową. Np. firma produkująca kremy na zmarszczki zleca badanie swojego kremu. Grupą docelową będą tutaj kobiety po 40-tce. Jeśli więc jesteś mężczyzną lub młodszą kobietą to na stronie ankiety zobaczysz komunikat o treści podobnej do "Przepraszamy, ale nie spełniasz kryteriów ankiety. Niestety poszukujemy kogoś innego". Nie przejmuj się tym. Ankiet jest tak dużo oraz działasz w wielu programach jednocześnie, że zawsze do kilku się zakwallifikujesz. Patrząc odwrotnie firma wydająca gry komputerowe nie będzie chętna to ankietowania kobiet po 50-tce na temat gier typu strzelanki typu Call Of Duty, CS... Innymi słowy każda ankieta ma swoją grupę docelową. Określa ją firma zlecająca ankiety. Nie masz wpływu na to, czy spełnisz wymogi konkretnej ankiety.