revshare
PTC
Recykling

INSTRUKCJA - DARMOWE BITCOIN KROK PO KROKU


RANKING FAUCETS - LUTY MARZEC 2017

Pełną listę darmowych kraników BitCoin - Satoshi oraz linki do nich znajdziesz TUTAJ


Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

Faucet

W celu maksymalizacji pozyskiwania BitCoinów (Satoshi) z kraników kryptowalut należy korzystać jednocześnie z wszystkich powyższych kraników. Można otworzyć wszystkie w kartach (zakładkach) swojej przeglądarki. Aby to zrobić należy trzymać wciśnięty przycisk CTRL i klikać kolejno z góry na dół na listę kraników powyżej. Najlepiej dodać stronę do zakładek lub Ulubionych i regularnie ją odwiedzać (kilka razy dziennie).

Istnieje wiele stron które oferują satoshi (malutki ułamek bitcoina) za darmo. Niektóre dają ich tam mało lub nie wypłacają, dlatego najlepiej korzystać ze sprawdzonych kraników - właśnie z listy powyżej.

 

Poradnik o darmowych faucetach (kranikach) BitCoin

Kranik BitCoin

Przewodnik zawiera fundament wiedzy o kranikach oraz kilka prostych kroków jak korzystać z kraników, zaznajomić się z BitCoinem i jeszcze na nim zarobić.

 

Co to są kraniki - FAUCETY?

Faucety kryptowalut – inaczej kraniki kryprowalut – rozdają ułamkowe części danej kryptowaluty na przykład BitCoina w zamian za wejście na ich stronę i zobaczenie reklam na niej wyświetlanych. Przeważnie takie kraniki zarabiają na reklamach umieszczonych na ich stronie oraz za rozwiązywanie captch z hasłami reklamowymi. Wynagrodzenie (satoshi) uzyskujemy w zamian za to że przepiszemy kod (captha) który sprawdza czy nie jesteśmy robotem oszukującym stronę, czyli botem (program komputerowy który zastępuje człowieka z przepisywania kodu).

Istnieją różnego typu faucety, a różnią się one między sobą w następujących kwestiach:
1. Czas po którym można ponownie dostać satoshi
2. Wielkości zapłaty (ilość satoshi za kliknięcie)
3. Progi minimum do wypłaty (minimalna ilość satoshi możliwa do wypłaty)
4. Sposoby wysyłania zapłaty (np. przez ePay czy faucetbox)

Pamiętaj, że na etapie nauki nie przejmuj się szybkim zarobkiem lecz zapoznaniem się z nowymi narzędziami i nauczeniem systematyczności. Kraniki są bardzo proste w obsłudze, jednak musisz poznać podstawy teoretyczne, aby działać szybko i sprawnie (a więc zarabiać BitCoiny, których wartość systematycznie wzrasta)

 

Krok 1: Klikamy w darmowe kraniki BitCoin

Swoją przygodę z BitCoinami rozpoczynamy od zbierania Satoshi w darmowych kranikach (faucets), utworzonych właśnie z myślą o wydobywania ich z internetu. Wiele stron oferuje darmowy dostęp do kraników – są serwisami PTC lub PTV, utrzymują się głównie z reklam. Nie wszystkie są rzetelne i wypłacalne, dlatego trzeba je sprawdzić i wykluczyć te podejrzane. Po to jest właśnie ranking z tej strony. Uzbierane Satoshi zamieniają się całe BitCoiny.

Regułą jest, że wchodząc na faucet musisz mieć wyłączonego blokera reklam wyświetlanych na stronie kranika – popularny AdBlock musi być dezaktywowany. Kraniki utrzymują się właśnie z reklam. Jeśli usuniesz je to narazisz się na blokadę IP a kranik nie będzie miał z czego wypłacać Satoshi dla Ciebie.

Drugą regułą jest, że swoje satoshi w każdym faucecie zbierzesz w zamian za pewne działanie na ich stronie. Najczęściej jest to rozwiązywanie CAPTCHA. Są dwie najpopularniejsze captcha: reCaptcha jest kodem obrazkowym, gdzie musisz wybrać obrazki (najczęściej trzy) według instrukcji np. „wybierz wszystkie obrazki z pizzą„, a pod spodem są różne zdjęcia do wyboru, a wśrod nich trzy zdjęcia z pizzą. Czasem istrukcja jest po polsku, a czasem po angielsku. W kranikach występuje także inna forma sprawdzenia naszej czujności - SolveMedia polega na wpisaniu zamazanego tekstu widocznego na obrazku. Czasem pojawia się jeszcze FunCaptcha działająca jak typowe puzzle, ale to rzadno spotykana metoda zabezpieczająca.

Kraniki mają określone minimum i maksimum wypłaty Satoshi, które otrzymujesz za skorzystanie z ich kranika. Najczęściej faucety wypłacają ilość Satoshi z okolic swych dolnych progów, a nie górnych. Nie ma więc sensu zwracać uwagi na ogoromne kwoty jakie oferują, gdyż są to mało realne maksymalne ilości. Jest to tylko marketing, aby zwabić więcej osób do kranika. Mogą się oczywiście przydarzyć wysokie i szybkie zarobki, ale to będą pojedyncze złote strzały. Zdobywanie Satoshi z kraników to systematyczna praca i nauka a nie łud szczęścia jak w kasynie.

Ostatnimi czasy w wielu kranikach pojawiły się pod captchą dodatkowe zabezpieczenia AntyBotowe. Są zabezpieczeniem przed hakerskimi metodami wyłudzania Satoshi. Mogą prosić o wykonanie prostych działań arytmetycznych lub po prostu o wybranie podanych wyrazów w odpowiedniej kolejności. Sprawdza one czy nie jesteśmy robotem oszukującym stronę, czyli botem (program komputerowy który zastępuje człowieka z przepisywania kodu). To niestety wszystkim wydłuża czas zbierania satoshi, ale nie da się tego uniknąć.

 

Krok 2 - Zbierz minimum do wypłaty

Do nauki i zaznajamiania się z nową walutą wybierz i systematycznie działaj w kranikach z tej strony - ranking na początku strony. Zapisz tą stronę do zakładek, ulubionych – najwyżej za jakiś czas tu wrócisz po resztę kraników, gdy nabierzesz wprawy.

Kraniki mogą zbierać bezpośrednio do portfela (Direct) lub przez skarbonkę, którą jest np. ePay, FaucetHub. Direct wypłacają dopiero, gdy uzbierasz odpowiednią ilość satoshi, najczęściej 10 czy 20 tysięcy satoshi. Możesz dostać wpłatę się niemal natychmiast, a możesz też czekać kilka dni. Ja polecam zbieranie do ePay i FaucetHub, właśnie ze względu na natychmiastowość przelewów z kraników, dzięki czemu od razu widzimy, które nie płacą, a nie po kilkudniowym wysiłku. Ze względu na naukę warto jednak wybrać z podanej listy takie i takie. Nie trzeba się rejestrować, wystarczy kliknąć na Adress checker i podać adres podawany w kranikach.

Załóż portfel na Bitcoiny i jeśli osiągniesz minimum do wypłąty przelej dochody z kraników. Najlepszym portfelem BitCoin jest według mnie BlockChain.

 

Krok 3 - Zainwestuj zarobione BitCoiny

Masz już portfel a w nim pierwsze zarobione BitCoiny, dlatego czas inwestować, aby pracowały dalej dla ciebie. Po prawej stronie znajdziesz programy w które możesz zainwestować a pieniądzę będą pacować dla Ciebie pomnażając swoją wartość. Z czasem będziesz mógł regularnie wypłacać kupony i przeznaczać je na zakupy i podróże. Lub reinwestować i czekać na większe kwoty do wypłaty. Życzę Ci, aby były to tysiące dolarów miesięcznie.

 

Co to są BitCoiny?

Bitcoin jest walutą kompletnie niezależną i pozbawioną kontoli. Rząd, instytucje, sądy, komornicy i banki nie mają możliwości kontrioli, ani przejmowania i konfiskaty, dodrukowania tej waluty. Z drugiej strony transakcje Bitcoinami są nieodwracalne. Jeśli wypiszesz zły adres odbiorcy lub przechowujesz portfel na swoim komputerze, to w wypadku jego zgubienia lub zniszczenia dysku możesz stracić całą zawartość portfela. Nie ma tutaj zabezpieczeń bankowych.

Transakcje dokonywane BitCoinem mają bardzo wiele zalet. Po pierwsze są anonimowe. Po drugie bardzo szybkie i łatwe. Po trzecie tanie - nie ma opłat za prowadzenie konta a prowizje za przelewy są minimalne. Po czwarte BitCoin jest walutą międzypaństwową. Nie istnieją tutaj przelewy krajowe czy międzynarodowe - płatność w bitcoinach może być przesłana komukolwiek i gdziekolwiek. Jest to waluta globalna. Nie są potrzebne żadne przewalutowania czy opłaty za przekazy międzunarodowe.

Każda transakcja dokonywana przy użyciu bitcona musi zostać odnotowana przez internetowy system powiązań. Dzięki temu nie ma ryzyka oszustwa czy fałszowania waluty. Portfel BitCoin jest jak bank. Możesz w nim posiadać wiele adresów (jakby rachunków) i obracać pieniędzmi z każdego z nich.

Każdy portfel posiada swój klucz prywatny, umożliwiający dostęp tylko tobie oraz klucz publiczny, niezbędny do przeprowadzania transakcji. Portele dodatkowo są zabezpieczane podobnie jak w internetowych kontach bankowych - kodami SMS lub wysyłanymi e-maili autoryzayjnymi.

Przechowywać BitCoiny nie będziesz w sejfie ani w skarpetce. Wystarczą do tego portfele które mogą być aplikacją specjalnie zamontowaną na komputerze - polecamy Electrum lub portfelem sieciowym działającym przez przeglądarkę – tu polecamy portfel Blockchain.info. Kwestia gustu: aplikacje lepiej sobie radzą z bezpieczeństwem, za to portfele przeglądarkowe są dostępne z każdego komputera i z każdej lokalizacji.

Wszystkie adresy generowane przez Blockchain zachowują ważność, również te które się już nie wyświetlają na stronie głównej. To będzie ważne m.in. przy zbieraniu do skarbonek typu ePay. Skopiuj sobie taki adres do Notatnika i zostaw go sobie otwartego – przyda się do zapisywania do kolejnych kraników, gdzie właśnie trzeba podać swój adres, a także przy zbieraniu minimum do wypłaty.